Potliwość stóp

Potliwość stóp

Potliwość stóp dokucza wszystkim – i właścicielowi takich stóp i otoczeniu. Skóra stóp jest całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych, natomiast zaopatrzona (tylko w młodości) w nadmiar gruczołów potowych.

Szczególnie młodym ludziom nogi nadmiernie się pocą. Pociąga to za sobą dyskomfort spowodowany nieprzyjemnym zapachem, ale również problemy związane z grzybicą.

Pot może spowodować większą przepuszczalność skóry dla bakterii i grzybów, co powoduje różne schorzenia stóp. Dlatego należy myć stopy kilka razy dziennie, zwłaszcza latem. Trzeba również stosować dezodoranty przeciwpotne w sprayu. Należy również zadbać o to, aby obuwie i skarpety były z przewiewnego, naturalnego materiału.

Natomiast u  osób starszych gruczoły potowe zanikają  i częściej następuje wysuszanie skóry stóp. Pojawiają się tzw. modzele ( stwardniały naskórek) lub rogowacenie naskórka, który w konsekwencji pęka i powoduje ból.

Chroń stopy przed poceniem

Trudno o skuteczniejszy preparat niż  krem przeciwpotny do stóp ACERIN PERSPIRANT . Ten niezwykle przyjemny w użyciu krem skutecznie ogranicza wydzielanie potu. Utrzymuje stopy suche świeże przez cały dzień, równocześnie nawilżając i pielęgnując skórę. Podobne działanie ma  antyperspirant ACERIN FOOT PROTECT. Znakomicie zabezpiecza przed poceniem i grzybicą a także dezodoruje i odświeża stopy. Gwarantuje skuteczność, ochronę i  komfort przez cały dzień.

Problemy bardzo potliwych stóp rozwiąże ACERIN ANTYPERSPIRANT FORTE, dezodorant przeciwpotny w atomizerze.

Przy średniej potliwości  godny polecenia jest dezodorant z talkiem ACERIN TALC w sprayu. Talk łagodniej osusza stopy, olejek z drzewa herbacianego skutecznie walczy  z grzybicą, a mentol  odświeża i przyjemnie chłodzi.