Pielęgnacja dłoni Scan-Anida

Pielęgnacja dłoni

Dłonie w życiu kobiety odgrywają ogromną rolę. Stanowią wizytówkę i świadectwo kultury osobistej. Są jednym z najbardziej widocznych atrybutów urody. Wygląd dłoni dostarcza informacji o naszym temperamencie oraz osobowości. Informuje o naszym stylu życiu oraz o aktualnym stanie naszego zdrowia.

Postęp cywilizacji i rozwój przemysłu sprawiły, że delikatna skóra dłoni zagrożona jest codziennie wpływem wielu dodatkowych niekorzystnych czynników – urazów mechanicznych, kontaktów z detergentami oraz z chlorowaną wodą. Często naskórek narażony jest na działanie szczególnie agresywnych substancji chemicznych zawartych w środkach piorących i wybielaczach. Efektem działania powyższych szkodliwych czynników oraz gwałtownych zmian temperatury, wysuszonego powietrza, wiatru i promieniowania UV jest przyspieszone starzenie się dłoni.
Dlaczego ręce wymagają szczególnej uwagi?

Skóra rąk odznacza się szczególną delikatnością, ponieważ nie posiada podskórnej tkanki tłuszczowej. Jest prawie zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, a obfituje w gruczoły potowe. W związku z tym ilość wydzielanego sebum (substancja tłuszczowa wydzielana przez gruczoły łojowe; sebum pokrywa powierzchnię skóry cieniutką warstwą zapewniając jej odpowiednią wilgotność i elastyczność) jest dużo mniejsza niż na innych partiach ciała. Zmniejsza to zdolność naskórka do zachowania wilgoci. Brak wody powoduje, że skóra staje się szorstka, postarzała i twarda. Dlatego, zwłaszcza skóra dłoni narażonych na częsty kontakt ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, potrzebuje intensywnego nawilżania i regeneracji.
Aby dłonie pozostały atrybutem naszej urody, prócz stosowania środków pielęgnacyjnych niezmiernie ważne jest równoczesne dbanie o higienę. Przez uszkodzony naskórek rąk do organizmu mogą wnikać bakterie oraz inne czynniki chorobotwórcze. Należy unikać wody chlorowanej oraz agresywnych, wysuszających skórę preparatów. Niszczą one naturalną barierę ochronną a skóra staje się szorstka i popękana.

Codzienna pielęgnacja dłoni i paznokci jest niezmiernie prosta. Oprócz zabiegów higienicznych: mycia dłoni ciepłą wodą z mydłem, a następnie osuszeniu ich  zalecamy nałożenie na dłonie jednego z kremów do rąk ANIDA: łagodzącego z aloesem, wygładzającego z ekstraktem z cytryny lub odżywczego z witaminami. Odżywcze działanie witamin wykorzystamy w pełni, gdy raz na jakiś czas zastosujemy krem witaminowy jako maseczkę na dłonie.
Najczęstszym problemem dłoni jest pękanie skóry, spowodowane nadmierną jej suchością. Dolegliwość ta może być  spowodowana brakiem witaminy A w organizmie. Oprócz  regularnego używania kremu do rąk , pomocne będzie nakładanie na dłonie kremu ACERIN LAVENDI, najlepiej grubszą warstwą, na noc.
Innym problemem dłoni, dość krępującym, jest ich nadmierna wilgotność. Skutecznym sposobem przeciwdziałaniu tej dolegliwości będzie smarowanie dłoni na dzień kremem przeciwpotnym ACERIN PERSPIRANT.

Najczęstszymi defektami paznokci są: rozdwajanie się paznokci, łamanie, występowanie białych plamek, albo poprzecznych lub podłużnych bruzd.
Wpływ mają na to przede wszystkim niedobory pokarmowe, choroby przemiany materii, schorzenia narządów wewnętrznych, ale także czynniki zewnętrzne, takie jak: wilgoć, temperatura, rodzaj wykonywanej pracy.

Aby wzmocnić płytkę paznokciową warto stosować krem do rąk i paznokci Kwiat Lnu, z keratyną i olejem lnianym. Można również wzmocnić je od wewnątrz, stosując preparaty witaminowe.
Jednym z domowych sposobów poprawiających wygląd paznokci jest moczenie ich w ciepłej oliwie z oliwek. Nie mniej skuteczne będzie używanie kremu do rąk i paznokci z oliwą z oliwek  Olive Cream  lub kremu z woskiem pszczelim  i olejem makadamia ANIDA.