Pękające pięty

Pękające pięty

Pękające pięty to wyjątkowo bolesna dolegliwość, która może uprzykrzyć życie. Spowodowana jest na ogół brakiem witamin oraz nadmiernie zgrubiałym naskórkiem.
Przyczyną pękających pięt może być również: noszenie twardego obuwia, brak higieny i właściwej pielęgnacji.

Aby zwalczyć pękające pięty, do codziennego użycia zaleca się stosowanie pumeksu oraz używanie kremów złuszczających. Ponadto wskazane jest stosowanie raz w tygodniu kąpieli zmiękczającej w specjalnej soli do stóp lub w mieszance ziołowej z dodatkiem krochmalu i siemienia lnianego.

Przynieś ulgę pękającym piętom

Aby skutecznie wygładzić popękaną skórę pięt, warto zastosować krem na pękające pięty ACERIN LAVENDI, preparat, który działa kojąco i przywraca skórze właściwy poziom nawilżenia. Przynosi natychmiastową ulgę suchej i spierzchniętej skórze. Łagodzi podrażnienia, pobudza procesy odnowy naskórka. Zapewnia skuteczną i długotrwałą  ochronę. Antyseptyczna forma kremu pomaga zlikwidować przyczyny infekcji.

Przyczyn powstania rozległych zrogowaceń i pęknięć skóry stóp może być wiele. Pierwsza warstwa skóry – warstwa rogowa – tworzy naturalną barierę ochronną przeciwko biologicznym, chemicznym, fizycznym i mechanicznym bodźcom. Na stres z zewnątrz skóra reaguje natychmiast. Ucisk i tarcie spowodowane noszeniem niewłaściwego obuwia prowadzą do nadmiernego wzrostu komórek: skóra rogowa pogrubia się. Taka reakcja organizmu może doprowadzić do poważnych dolegliwości. Pęknięcia wnikające głęboko w skórę są bardzo bolesne, w dodatku mogą być przyczyną zakażeń.

Dobrym zabezpieczeniem takich uszkodzeń będzie ACERIN PROTECT – płyn na pękające stopy i dłonie. Płyn  po nałożeniu  zasycha w postaci cienkiego elastycznego filmu, chroniąc uszkodzenie skóry i zabezpieczając je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Skóra ulega szybkiej regeneracji, a pęknięcia ustępują. Płyn może być stosowany leczniczo i profilaktycznie.