Kiedy stopy się pocą

Wiosną i latem wiele kobiet skarży sie na potliwość stóp. To dla nich często wstydliwy problem. Jak sobie z nim radzić?

Nasze stopy zaopatrzone są w gruczoły potowe. Pot może być przyczyną różnych schorzeń stóp ponieważ może powodować większą przepuszczalność skóry dla bakterii i grzybów. Najbardziej uciążliwym problemem jest nieprzyjemny zapach, jaki powstaje gdy bakterie obecne na naszych stopach rozkładają pot. Regularna pielęgnacja zapobiega nadmiernej potliwości, a także poprawia stan skóry stóp. Dbałość o stopy, szczególnie wiosną i latem jest bardzo ważna. Zalecamy mycie stóp kilka razy dziennie, zwłaszcza w upalne dni oraz dokładne ich osuszanie. Osobom, które mają problem z nadmierną potliwością zalecamy stosowanie środków przeciwpotowych w sprayu lub kremie.

Warto codzienne używać kremu Acerin Perspirant. Ma on działanie antyseptyczne i antyperspiracyjne. Utrzymuje stopy świeże i suche przez cały dzień. Krem Acerin Perspirant zawiera chlorhydrol , który zapewnia skuteczną ochronę przed poceniem oraz nieprzyjemnym zapachem. Dodatek triklosanu neutralizuje przykry zapach potu. Krem szybko się wchłania i przyjemnie pachnie. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w dezodoranty do stóp o działaniu osuszającym i przeciwgrzybicznym np. Acerin Talc z olejkiem z drzewka herbacianego, który dodatkowo zapobiega otarciom stóp. Osoby, które szczególnie skarżą się na problem potliwości mogą sięgnąć także po regulatory pocenia, które zalecane są także w działaniu profilaktycznym przeciwgrzybiczym. Acerin Antyperspirant Forte skutecznie hamuje wydzielanie potu i działa antybakteryjnie. Utrzymuje stopy suche i świeże przez długi czas. Zapewnia długotrwałe uczucie świeżości.

Latem, także nasze buty potrzebują pielęgnacji. Ciekawą propozycją jest dezodorant do stóp i butów Acerin Komfort, dzięki któremu można zlikwidować nieprzyjemny zapach a także, zmniejszyć potliwość stóp.