Grzybica stóp

Objawy grzybicy

Zakażenia grzybicze należą do najczęstszych chorób skóry, a najbardziej rozpowszechnionym ich rodzajem jest grzybica stóp, obejmująca przestrzenie międzypalcowe, grzbiety stóp oraz podeszwy i pięty. Chorobie towarzyszą: zgrzybienie naskórka podeszwy, wtórne infekcje bakteryjne i maceracje skóry, uporczywy świąd. Skóra jest wyraźnie popękana i ulega złuszczeniu, paznokcie stają się grube i kruche, łatwo się łamią, zmieniają barwę i tracą blask.

Rozwojowi  grzybicy  sprzyja nadmierna potliwość, nieprzepuszczające powietrza obuwie, zwłaszcza ze sztucznych tworzyw. Grzybica szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z  osobą chorą oraz zakażone rzeczy i miejsca ( ręczniki, klapki, maty prysznicowe).
To, czy wystąpi infekcja grzybicza stóp, zależy od indywidualnej wrażliwości i odporności organizmu oraz higieny stóp.

Grzybicę stóp należy leczyć preparatami przeciwgrzybiczymi, dostępnymi na receptę i bez recepty, stosowanymi zewnętrznie na zaatakowane okolice.

Zapobieganie grzybicy stóp

Sezon letni szczególnie sprzyja możliwości zachorowania na grzybicę stóp. Przed zarażeniem może nas uchronić przestrzeganie podstawowych zasad czystości i higieny.
Pomocne jest w tym używanie środków zmniejszających potliwość stóp, dokładne wycieranie przestrzeni międzypalcowych po kąpieli.

Po osuszeniu stóp zaleca się stosować profilaktyczne preparaty przeciwgrzybicze. Polecamy stosowanie kremu przeciwgrzybiczego ACERIN FUNGI. Charakteryzuje się bardzo skutecznym działaniem przeciwgrzybiczym, a równocześnie jest znakomitym kremem nawilżającym o przyjemnym zapachu. Polecamy również  spray przeciwgrzybiczy ACERIN FUNGI, który działa również dezodorująco i nadaje stopom świeży zapach.

Wnętrze butów należy spryskiwać dezodorantem lub wysypywać talkiem przeciwgrzybiczym. Proponujemy spray do stóp i obuwia ACERIN KOMFORT lub spray do stóp z talkiem ACERIN TALC. Obydwa kosmetyki działają dezodorująco i przeciwgrzybiczo, zapewniając pełny komfort i bezpieczeństwo  dla stóp.

Stopy należy utrzymywać w stanie suchym, często zmieniać skarpety, chodzić w przewiewnym obuwiu. Do sauny i na basen należy zabierać własne klapki i nikomu ich nie pożyczać.